dworek
tradycja

aktywności

zwiedzaj z nami

pełno możliwości aktywnego wypoczynku

Wśród naszych gości są osoby, które chcąc odpocząć od codziennego zgiełku, z przyjemnością spędzają czas na miejscu, ciesząc się ciszą, pięknem przyrody i pieszymi wędrówkami w okolicy.

Dworek jest również świetną bazą wypadową dla tych, którzy po kilku dniach błogiego wypoczynku chcą się trochę poruszać, zobaczyć okolicę, potrenować lub pozwiedzać.

najciekawsze aktywności

Na miłośników wędrówek
czeka u nas doskonale ułożona sieć
szlaków pieszych i rowerowych po Wysoczyźnie Łobeskiej.
Dworek Tradycja
leży przy jednej z ciekawszych tras pieszych oraz na łączniku tras rowerowych. Spacery, biegi, nordic walking – wedle uznania.
Tuż obok płynie Rega, która uznawana jest przez znawców za najciekawszy szlak kajakarski Pomorza.
Na jej wysokim brzegu położone jest tzw. Wzgórze Lotniarzy.
Łobez znany jest między innymi ze stada ogierów w Świętoborcu, a w naszej okolicy można również znaleźć ośrodki sportów konnych.
Kto lubi w spokoju moczyć kije, z pewnością doceni czyste jeziora i rwące rzeczki.

Zerknijcie na tę skróconą listę możliwości aktywnego wypoczynku w Gruszkowej Krainie.
Szczególnie polecamy
łączącą romantyczną włóczęgę
z aktywnym poznawaniem historii archeotutystykę
wycieczki po łobeskich megalitach, cmentarzyskach i grodziskach.
Archeo turystyka

Z pozoru zwykły pagórek nad brzegiem Regi albo kilka kamieni otaczających niewielki, ledwie widoczny kopczy. Niby nic takiego – a jednak, jeśli się im dobrze przyjrzeć i lekko pobudzić wyobraźnię, to zobaczymy rzeczy niezwykłe! Właśnie tworzy się wyjątkowa trasa turystyczna, biegnąca Doliną Regi i zwiastująca nowy rozdział zwiedzania tych terenów: archeoturystykę! To już nie jest zwykła włóczęga turystycznym szlakiem, lecz przygoda godna Indiany Jonesa! Jeszcze łatwiej w ten sposób połączyć przyjemne z pożytecznym: wędrowanie wśród pięknych krajobrazów z poznawaniem prahistorii Pomorza Zachodniego!

włóczęgi piesze

W najbliższej okolicy można wędrować wzdłuż i wszerz o każdej porze roku – i zawsze znajdzie się coś ciekawego, pięknego, niezwykłego do zobaczenia. Na podróżników lubiących piesze wycieczki czekają bezdroża i zagubione w lasach ścieżynki i szlaki wyznaczone z krajoznawczym znawstwem przez miejscowych, doświadczonych turystów-przewodników. Serce Gruszkowej Krainy leży na trasie jednego z najciekawszych szlaków, noszącego nazwę Szlaku Mocy i Tradycji.

kajakarstwo

Gruszkowa Kraina leży w Dolinie Regi. To rzeka zwana „aortą ziemi łobeskiej”, a czasem nawet i całego Zachodniego Pomorza. Jest to bowiem największa po Wiśle całkowicie polska rzeka wpadająca do Bałtyku. Przy tym wszystkim Rega jest również wspaniałym skarbem przyrodniczym, a jako szlak kajakowy dorównuje – a według wielu znawców nawet przewyższa – o wiele bardziej znane szlaki rzeczne polskich nizin. Najbardziej interesującym odcinkiem Regi jest właśnie ten przepływający przez naszą okolicę. Zaś gdyby ktoś nie nasycił się kajakową przygodą na Redze, może popróbować sił na którymś z jej dopływów: choćby na Brzeźnickiej Węgorzy, którą – nie bez powodu – znawcy nazywają rzeźnicką!

jazda konna

Okolice Łobza już od wielu lat znane były jako doskonałe miejsca do jazdy konnej. Stado Ogierów w podłobeskim Świętoborcu ma status wręcz legendarnego miejsca dla wszystkich miłośników hippiki. Dziś zaś można pokłusować i pogalopować nie tylko w okolicach Świętoborca i pobliskiego, niewiele mniej znanego Bonina, lecz również po całej Gruszkowej Krainie, gdyż „wczasy w siodle” oferuje niejedno z pobliskich gospodarstw agroturystycznych.

wyprawy rowerowe

Z pobytu na Ziemi Łobeskiej ucieszą się również cykliści. Pagórkowate tereny z licznymi atrakcjami przyrodniczymi i ciekawymi zabytkami w niemal wszystkich miejscowościach powiatu łobeskiego stworzyły możliwości wyznaczenia wspaniałych tras rowerowych. Dworek Tradycja leży na trasie łączącej najciekawsze z nich, zaś okolice otaczającą naszą Gruszlandię oplecione są siecią różnorodnych znakowanych szlaków.

wędkarstwo

Taaaką rybę można złowić w okolicy. Łowi się u nas w Redze i w jej dopływach – często i skutecznie spinningiem, jak również na każdym z okolicznych jezior. Każde z nich ma swoją specyfikę, dlatego wędkowanie tutaj jest tak fascynujące i nigdy się nie nudzi.

paralotnnie

Wzgórze Lotniarzy to pobliskie lotnisko dla para- i motolotni. Rozpościera się stąd przepiękny widok na Dolinę Regi. Ale w okolicy miejsc do startu i lądowania dla lotniarzy jest znacznie więcej, a widoki wszędzie wspaniałe. Pagórkowaty teren z pewnością sprzyja uprawianiu tego sportu.

nordic walking

Trasy idealne do nordic walkingu to propozycja dla tych, którzy od zwykłej przechadzki wolą trening z kijkami. Dwie z nich, wiodące przez bajkowy park podmiejski – wyznaczono w samym Łobzie. Jednak z kijkami można chodzić po każdej z oznakowanych tras turystycznych, a także licznymi malowniczymi ścieżkami Gruszkowej Krainy. Gospodyni Dworku Tradycja również uwielbia tę formę aktywności i chętnie opowie o swoich ulubionych ścieżkach.

z nami nigdy nie jest nudno

W Gruszkowej Krainie można zwyczajnie leżeć pod gruszą i odpoczywać do woli. Można też zabezpieczyć kości przed rdzewieniem i rzucić się w wir turystyczno-krajoznawczych aktywności. Samodzielnie, w parze, z grupą przyjaciół lub rodziną – korzystaj z tego pięknego czasu tak, jak lubisz najbardziej.

Gorąco zachęcamy również, by nasi goście korzystali z licznych, organizowanych przez cały rok wydarzeń. Organizujemy, przy wsparciu instytucji i naszych serdecznych przyjaciół, imprezy kulturalne, wyprawy krajoznawcze, rajdy, warsztaty eventy sportowe i wspierające dobrostan.

Przyjedź do nas i poznaj inne ciekawe świata osoby, pasjonatów i poszukujących pasji. Znajdzie się coś dla smakoszy, artystów, sportowców, dla starszych i młodszych.

Kimkolwiek jesteś – z nami nie będziesz się nudził!

u nas organizowane są warsztaty i treningi
1 / 5
Własne wypieki
nie tuczą!

Nic nie smakuje tak wspaniale, jak domowe wypieki. Nawet najpiękniej udekorowany w cukierni tort nie zapewni tylu wrażeń, co przygotowane we własnej kuchni ciasto. Owszem, pieczenie wymaga skupienia, uwagi, ale efekt zdecydowanie wart jest trudu. Podczas warsztatów doskonaliliśmy umiejętności i poznawaliśmy piekarskie sztuczki.

2 / 5
warsztaty mydlarskie

Własne mydełko lepiej pieni!

W trakcie tych warsztatów pokazujemy, jak samemu wyprodukować mydełko – tanie, pachnące i estetyczne. Mała rzecz, a cieszy – i młodszych, i dorosłych.

3 / 5
Wielkie
pranie

Poznaj
„Historię brudu”.
Pod takim prowokacyjnym tytułem opowiadaliśmy o towarzyszącym ludzkości od zawsze brudzie – i o tym, jak z nim walczono. Uczestnicy warsztatów poznali zapomniane, a niegdyś powszechne i świetnie działające sposoby sprzątania, czyszczenia, szorowania, wywabiana plam.

4 / 5
trening
zdrowego ducha

Natura, Metoda Wima Hofa, Survival & Slow Food Weekend
Podczas tego weekendu, dzięki metodzie Wima Hofa, działaniom survivalowym, otoczeniu natury i doskonałemu jedzeniu zresetowaliśmy się i przygotowaliśmy na nadchodzący 2023 rok. Aktywny wypoczynek to doskonały sposób, by odzyskać energię i pozytywnie rozpocząć nowy etap.

5 / 5
warsztaty
GARNCARSKIE

Upiecz pieczeń… we własnym garze! Pod okiem doświadczonej rękodzielniczki Elwiry Stawskiej próbowaliśmy swoich sił w garncarstwie. To wspaniała pasja łącząca w sobie elementy sztuki i praktyczne aspekty.


więcej o tym co robimy, przeczytacie na naszych mediach społecznościowych:
jeśli chcesz być na bieżąco

zapisz się do naszego newslettera

oto nasza
oferta
szukaj nas po
hashtagach
copyright
2023 - dot
All Rights Reserved