parę
słów o nas

zapraszamy

Poznajmy się bliżej

serdecznie zapraszamy

Gruszkowa Kraina

to wyjątkowe miejsce na Ziemi – z jego niezwyczajną historią i legendami, ale także i mieszkańcami, którzy na co dzień tworzą właściwą temu kawałkowi przestrzeni atmosferę.

Od lat mieszkamy w samym sercu Gruszkowej Krainy i

przesiąknąwszy jej magiczną aurą

staramy się, by Wasz pobyt tutaj był interesujący, niepodobny do banalnego wczasowania. Tutaj nawet proste leniuchowanie pod gruszą jest niezwykłe.

Lubimy spędzać czas aktywnie, nietypowo i wciąż na nowo – do czego też zachęcamy naszych gości, służąc radami i informacjami o ciekawych miejscach w okolicy.

zapraszamy nasza oferta
BO MIEJSCE TWORZĄ LUDZIE

Kiedy przed laty
zmęczona nieustannym „biznesowaniem”
Nina wraz z mężem Tadeuszem zamieszkała w starym dworku w Bełcznie, myślała:

„Teraz to sobie odpocznę za wszystkie czasy!”

Ale ludzkiej natury nie da się oszukać:
przemienili zaniedbany budynek w otoczony wspaniałym ogrodem

Dworek Tradycja

postawili rustykalną „Chatę przy Drodze”.
Całkiem niedawno urządzili jeszcze dwa domki nad jeziorem Klępnicko.

Troszczą się o to, by nawet krótki pobyt obfitował w najlepsze smaki i niepowtarzalne wrażenia.

Żeby duzi i mali podróżnicy spędzali tu wspaniale wolny czas. Organizują warsztaty, wycieczki, stworzyli ekomuzeum i zagrodę edukacyjną, Nina pisze blog, jest autorką książek kucharskich i książeczki dla dzieci.

pisarka

Smaki i słowa są znakomitym nośnikiem wspomnień i pozytywnej energii.
Można je odtwarzać również we własnym domu.
Między innymi dlatego z Dworku Tradycja możecie wywieźć ciekawe książki napisane przez jego właścicielkę. „Pomorska książka kucharska” opisuje zwięźle tradycyjną kuchnię regionu. Uzupełniona o przepisy będzie inspiracją do wypróbowania starych receptur.
Garść świetnych przepisów znajdziecie też w bajkowych „Pomorskich bajdurkach”, pięknie zilustrowanych przez wnuczkę autorki. Zaś „Gruszkowa Kraina” to cudowna opowieść dla dzieci – książka o wspaniałym miejscu i jego niezwykłych mieszkańcach. Można czytać, umilając sobie czas pobytu u nas. Można w domu, wspominając miłe chwile.
Można i w kuchni, przygotowując danie z autentycznego pomorskiego przepisu.

blogerka

Ciekawe wydarzenia, oryginalne receptury na przepyszne dania, historia okolicy i atrakcje turystyczne. Znajdziecie tu zapowiedź wspaniałych smaków, praktyczne wskazówki dla aktywnych podróżników, porady dla zdrowia i urody. Nina wspaniale opowiada, a jej naturalny gawędziarski, styl sprawia, że znakomicie się czyta jej teksty i równie dobrze się jej słucha. Na blogu zamieszcza też zdjęcia z okolicy i krótkie nagrania. Dzięki temu każdy wpis to jak wizyta w przytulnej dworkowej kuchni lub spacer po okolicy.

kucharka

Ciekawość świata, pragnienie podejmowania wciąż nowych wyzwań oraz optymizm Niny doskonale sprawdzają się w kuchni. W Dworku Tradycja bez przerwy odbywa się kulinarny rytuał – właścicielka odkrywa zapomniane smaki Zachodniego Pomorza. Ale nie stroni też od sprawdzania przepisów z najdalszych zakątków świata. Czyni to z wielkim talentem, o czym możecie przekonać się na miejscu. Lub – jeśli sami także lubicie kucharzyć – wypróbowując samodzielnie przepisy, które znajdziecie w książce kucharskiej Niny albo na jej blogu. Specjalne miejsce w dworkowym menu mają receptury z wykorzystaniem gruszek.

animatorka

Gruszkowa Kraina nie zna nudy!
A skoro Dworek Tradycja leży w jej sercu, często dzieją się w nim i wokół niego rzeczy niecodzienne, intrygujące i pobudzające wyobraźnię. To dzięki energicznym działaniom Niny w bełczańskiej szkole rodzą się artystyczne talenty, gospodynie domowe jednej z pobliskich wiosek ubierają drzewa w sweterki, a z Polski i świata przyjeżdżają niezwykli ludzie, którzy prowadzą warsztaty. Jeśli nie macie konkretnego pomysłu na pobyt, nic nie szkodzi. W Dworku często dzieje się coś ciekawego.

historia
gruszkowej krainy
W tak pięknej przestrzeni trudno nie ulec bajkowemu urokowi.
Lubimy dzielić się z naszymi gośćmi legendą o Gruszkowej Krainie.
Podobno miejsce to powstało po tym, jak dobry czarownik Bełc pogubił
(za sprawką diabła Radowuty) na drodze prowadzącej do jeziora Klępnicko gruszki zerwane z magicznej gruszy.
Tenże Bełc
Osiadł w opuszczonej chacie, na miejscu której po wielu wiekach wybudowano dwór. Budynek służył początkowo jako zajazd, później dom pastora, zaś po ostatniej wojnie między innymi jako budynek archiwum, szkoły i warsztatu rękodzielnika.
Kilkanaście lat temu – wyremontowany i przystosowany do przyjmowania gości – stał się przystankiem dla podróżniczek i podróżników chcących odkrywać pomorskie tradycje.
I zwie się on teraz
DWOREK TRADYCJA
historycznie rzecz biorąc...

z przymrużeniem oka

oto nasza
oferta
copyright
2023 -dot
All Rights Reserved